Wysokobudżetowe hity na horyzoncie

Godzilla-2014-Movie-Poster2Zaczynamy dość nietypowo, ponieważ chcielibyśmy przybliżyć hity, które pochłoną setki milionów dolarów i już niedługo zagoszczą na ekranach kin na całym świecie. Wiemy, że może nie jest to najambitniejsze podejście do tematu filmów, ale uważamy, że takie produkcje budzą wielkie zainteresowanie, nawet jeśli nie prezentują wielkich walorów artystycznych… Zaraz, a może jednak prezentują? Zapraszamy do poczytania!

Pisząc o wysokobudżetowych hitach, mamy tu na myśli przede wszystkim Hobbita 2, czy może raczej Hobbit: The Desolation of Smaug oraz Godzillę 2014. Ktoś mógłbym powiedzieć, że takie tytuły to tandeta albo komercha, ale my byśmy chcieli zwrócić uwagę na fakt, że np. twórcy Hobbita inwestują potężne pieniądze po to, aby wykonać następny krok na drodze technologicznego rozwoju kina. Efekty w najnowszej części sagi na pewno będą oszałamiające, a to za sprawą także tego, że wiele powstałych na potrzeby filmu lokacji jest budowanych realnie. Ogromne scenografie robią wrażenie i to od razu widać na ekranie. Takim realistycznym stylem mogą się pochwalić twórcy, np. tacy jak Ridley Scott (patrz: Prometeusz), ale także właśnie Peter Jackson. Biorąc pod uwagę fakt, że Hobbit ma naprawdę dobrą załogę aktorów, pracujących w projekcie, spodziewamy się kawałka naprawdę dobrego baśniowego kina. Szczególnie ciekawi jesteśmy jak wypadnie podkładający Smaugowi głos Benedict Cumberbatch.

Jeśli chodzi o Godzillę, to na pewno warunek jest tu taki, że trzeba po prostu lubić filmy z potworami. Sytuację zmienia jednak diametralnie fakt, że za reboot serii w wydaniu amerykańskim odpowiada bardzo utalentowany reżyser Gareth Edwards, który na pewno podejdzie do tematu w sposób profesjonalny i poważny. Poza tym, w gronie aktorów, grających główne role znalazła się gwiazda serialu Breaking BadBryan Cranston, co już jest wystarczającym powodem by wybrać na ten film do kina!

To są dwa główne filmy, które chcemy polecić i, które warto śledzić, ale podpowiadamy tu jeszcze takie produkcje jak. Robocop i World War Z 2, rokujących pozytywnie, aczkolwiek tutaj już nie ręczymy, że będą to dobre filmy na wieczór.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s