Najlepsze filmy animowane w historii

lionOd czasu do czasu postanowiłem przybliżać epickie tytuły filmowe, które wyszły spod ręki animatorów i rysowników. Uważam, że kreskówki są bardzo ważnym elementem kinematografii, wliczam tu też dzisiejsze produkcje generowane w komputerach. Wiele z nich to wspaniałe klasyki kina w ogóle, o czym warto pamiętać, np. przy wybieraniu filmów, które podsuwamy naszym dzieciom – niestety, większość nowych produkcji to badziewie w porównaniu do dziecięcych hitów przed lat.Bez ogródek powiem, że legendarnym filmem jest wg mnie Król Lew – arcydzieło Disney’a, które przetarło szlaki wielu innym późniejszym produkcjom, film, który potrafił chwycić za serce, miał genialną muzykę i miał w sobie coś pouczającego. Współczesne dzieci mogą zazdrościć rodzicom takiego klasyka, no ale na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby także im zaproponować film The Lion King. Dla wszystkich fanów historii Simby przypominam fragment ze świetnym kawałkiem muzycznym z filmu. Trudno nie wspomnieć tu także o ciekawych postaciach Timona i Pumby, które doczekały się nawet swoich własnych filmów.

 

To tak na początek mojego cyklu o filmach animowanych wartych uwagi, które naprawdę są dobrymi filmami do obejrzenia wieczorkiem z bliskimi. Nie będę jednak pisał tylko i wyłącznie o filmach tworzonych przez stację Disney’a, ponieważ znam też mnóstwo ciekawych filmów, które nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Szczególnie pozycje z obszaru japońskiego anime, dajmy na to tytuły shonen pełne akcji takie jak Dragon Ball Z albo Naruto, ale mam tu też na myśli ambitne filmy pełnometrażowe, np. Grobowiec świetlików albo Akirę. Oprócz tego, nie zapomnę również o wspaniałych tytułach takich jak Piękna i bestia albo Shrek. Zapraszam do zaglądania na niniejszego bloga!

2 thoughts on “Najlepsze filmy animowane w historii

  1. Pingback: Yang yin, baza aktualności » Za co kochamy filmy animowane?

  2. Szczerze powiedziawszy, naraziłem się już wielokrotnie i narażę się zapewne raz jeszcze, gdy napiszę, że „Król Lew” uważam za produkcję co najwyżej przeciętną; jakoś nie dał mi rady 🙂 Ale „Grobowiec Świetlików” – o, to zupełnie inna historia. Może to głupie, żeby dorosły facet ryczał na filmie, ale ja ryczałem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s