Jak odchodzą z pracy w filmach? Efektownie!

fightW historii kina doczekaliśmy się kilku naprawdę soczystych scen rzucania pracy lub rezygnowania z niej. Generalnie, raczej trudno o równie spektakularne momenty w realnym życiu, dlatego tym bardziej przyjemnie jest zobaczyć takie akcje na ekranie. Które sceny rzucania roboty są najlepsze?

W moim osobistym odczuciu najlepszą sceną na linii pracownik – przełożony jest akcja z ,,Fighting Club”, aczkolwiek każdy może mieć tu inne zdanie. Bardzo fajne zestawienie przygotował też blog filmowy www.dobryfilmnawieczor.blogspot.com, gdzie można poczytać na temat TOP6 scen wyrzucania z roboty albo zwalniania innej osoby. Akurat scena z Podziemnego kręgu się tam nie znalazła, ale tym bardziej ją polecam w związku z tym, żeby uzupełnić sobie pogląd po przeczytaniu wspomnianego zestawienia.

Oglądanie tego typu scen przeważnie wywołuje u widza wyjątkowe poczucie satysfakcji. Być może nawet jakoś tam utożsamiamy się z tymi bohaterami, bo sami mamy szefa, na którego można by narzekać, ewentualnie zajmujemy się czymś co ma niewiele wspólnego z naszymi pasjami. Cóż… przynajmniej bohaterów naszych ulubionych filmów się czasem udaje! 🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s